Haber

Bursa Osmangazi Atletizm Salonu’nda gençlik rüzgarı

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın atletizm branşında genç sporcular yetiştirme idealiyle hayata geçirdiği Osmangazi Atletizm Salonu, amacına uygun bir düzenlemeyle kapılarını genç sporculara açtı.

Toplam 16 bin metrekare alan üzerine kurulu, 73 metre çatı açıklığı ile Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın sayılı kapalı salonlarından biri olan Osmangazi Atletizm Salonu, Turkcell Türkiye U16 Salon Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen ve 58 ilden birini kazanan. 1158 sporcuya ev sahipliği yaptı. 2 gün süren şampiyonada genç sporcular 8 kulvarlı ve 1000 kişilik seyirci salonunda koşu, uzun atlama, yüksek atlama, gülle atma, yürüyüş ve 3 adım atlama branşlarında madalya mücadelesi verdi.

“GENÇLERİMİZE MODERN BİR SALON SUNMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIM”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da genç sporculara destek vermek için tribünde yerini alarak şampiyonayı izledi.

Tüm sporculara başarılar dileyen Lider Dündar, şampiyonada dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti. Genç sporcuların kendi branşlarında çok güzel bir performans sergilediklerini belirten Önder Dündar, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte inşa ettiğimiz bu çağdaş salonu geçtiğimiz günlerde Gençlik Bakanımızın da katıldığı bir törenle açılışını yaptık. ve Spor Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yaptırılarak gençlerimizin kullanımına sunulmuştur. Bu şampiyonlukla birlikte Türkiye’nin dört bir yanından gençlerimizin Bursa’ya akın ettiğini görüyoruz. Şampiyonada 58 ilden 1158 sporcu yarışıyor. Bu sporcular yarışırken aynı zamanda arkadaş olurlar. Arkadaşlıklar kurulur. Gençlerimizin böylesine modern bir ortamda spor yaptığını görünce çok mutlu oldum. Yaptığımız projenin ne kadar değerli olduğuna bir kez daha şahit oldum. Bundan sonraki hedefimiz ise gençlerimizin uluslararası yarışlarda bayrağımızı dalgalandırması. Dünya standartlarındaki bu tesiste antrenman yapan ve yarışan gençlerimizin çok rahat bir şekilde uluslararası yarışlarda dereceler elde edeceklerine inanıyorum. İnşallah bunu da başaracağız” dedi.

Şampiyonada yarışan genç sporcular da Türkiye’de böylesine büyük ve modern bir kapalı solun inşa edilmesinin hem kendileri hem de kendilerinden sonra yetişecek diğer genç sporcular için büyük değer taşıdığının altını çizdi.

kiziltepe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu