Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül: “Dünya barışına yönelik bir numaralı tehdit ABD’dir”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, haftalık basın toplantısında “ABD’nin dünyaya insan hakları raporu vermesi tam bir yüzsüzlük. Dünya barışına yönelik bir numaralı tehdit ABD’dir” dedi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti merkezinde haftalık basın toplantısı düzenledi. Kahramanmaraş merkezli depremin üzerinden 50 gün geçtiğini belirten Sarıgül, “Uzaktan çok rahat geliyor ama orada yaşayanlar için 5 dakika 50 dakika bile değerli. Depremin zorluklarını tüm varlığımla yaşıyorum. ilk günden arkadaşlar.bölgede ilk günkü sıkıntılar hala devam ediyor.özellikle köylerden son derece zor.ağır şikayetler alıyoruz.köylerde molozlar olduğu gibi duruyor.köylerin çadır ihtiyacı ve konteynerler devam ediyor.Özellikle hayvancılıkla uğraşan köylüler yem ve ilaç sıkıntısı çekiyor, çiftçilik yapan köylüler de gübre sıkıntısı çekiyor.Bölgede tarımsal faaliyetlerin başlaması için devletimizin mutlaka takviye yapması gerekiyor. Hem bu bölgede hem de üretimde hayvancılık ve çiftçilik yapan vatandaşlarımız var” dedi.

“Dünya barışına yönelik bir numaralı tehdit ABD’dir”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı’nın yıllık insan hakları raporunun doğru olmadığını belirten Sarıgül, “Dünyanın dört bir yanında verdiği acılar ortadayken ABD’nin ABD’ye insan hakları raporu vermesi… dünya tam bir yüzsüzlük, kendi suçlarını örtme çabasıdır.Bugün bir kez daha “Vatandaşlara sesleniyorum, dünya barışına yönelik bir numaralı tehdit ABD’dir” dedi. – ANKARA

haberanamur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu