Haber

İtalya Dışişleri Bakanlığı duyurdu: Depremlerde 7 vatandaşımız hayatını kaybetti

Maraş merkezli depremin dördüncü gününde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, İtalya Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, Suriye’yi de etkisi altına alan yıkıcı sarsıntıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Tajani, depremlerin ardından 7 İtalyan vatandaşının kayıp olduğunu açıkladı.

23 Yaşındaki Genç Enkazdan Çıkarıldı

Öte yandan İtalyan İtfaiyesi’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 23 yaşındaki bir gencin arama çalışması yürüten ekiplerin 9 saatlik yoğun çalışması sonucu enkazdan çıkarıldığı belirtildi. ve Hatay’da kurtarma faaliyetleri. İtalyan yardım grubunun daha sonra bir genci daha enkazdan çıkardığı kaydedildi.

SAHRA HASTANESİNE GÖNDERİLECEK

İtalya Sivil Savunma ve Denizcilik Politikaları Bakanı Nello Musumeci, depremzedeler için Türkiye’ye bir sahra hastanesi ve donanmasız bir gemi gönderileceğini duyurdu. Bakan Musumeci, Sivil Savunma Genel Müdürü Fabrizio Curcio ile yaptığı çalışma toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Avrupa Komisyonu ile son saatlerde yapılan görüşmelerde İtalya’nın daha fazla yardım yapması kararlaştırıldı” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

kizilorenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu