Haber

Hatta başvurdular! Depremle yıkılan kulüp Süper Lig’e dönüyor

11 ilde meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan deprem felaketi nedeniyle ligden çekildi. Gaziantep Fkbir sonraki dönem için başvurdu.

RESMİ BAŞVURU YAPTILAR

Gaziantep Fk “İlimizde 11 ilimizi etkileyen depremin ardından Spor Toto Süper Lig 2022-2023 sezonundan çekilme kararı alan Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2023-2024 sezonunda devam etmek için resmi başvurusunu yaptı.” söylendi.

İşte Gaziantep FK tarafından yapılan açıklama;

“İlimizde meydana gelen ve 11 ilimizi etkisi altına alan depremin ardından Spor Toto Üstün Lig 2022-2023 döneminden çekilme kararı alan Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2023-2024 döneminde devam etmek için resmi başvurusunu yaptı.

Alt yapımızı ziyaret etmek üzere tesislerimize gelen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Wonder League Kulüpleri Sorumlusu Müslüm Özmen, bu ziyarette Liderimiz Memik Yılmaz ve Teknik Sorumlumuz Erdal Güneş ile bir araya geldi.

BAŞKAN YILMAZ TEŞEKKÜRLER

Kulübümüzü ziyaretleri için Liderimiz Memik Yılmaz, Mehmet Büyükekşi ve Müslüm Özmen’e teşekkür ederek; “Ülkemiz ve şehrimiz çok zor günlerden geçti. Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan bu süreç bizleri derinden etkiledi. Ancak biz üzerimize düşen sorumluluk gereği çalışmalarımızı ve planlamalarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda sizler ziyaret bizim için çok önemli.Bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmamasını ve hep birlikte güzel bir gelecek yaşamamızı temenni ediyorum.Sevgili liderim Mehmet Büyükekşi ve Müslüm Özmen’in huzurunda tüm federasyonumuza bir kez daha teşekkür ediyorum. “

TFF’YE TESLİM EDİLDİ

Kulübümüzün 2022-2023 sezonunda ligden çekilerek yeni sezonda Süper Lig’de devam etmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na resmi başvuru yapılmıştır. Konuyla ilgili olarak Federasyon Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi, başvurular sonucunda en kısa sürede yasal işlemlerin yerine getirileceğini belirterek, başarılar diledi.

haberayranci.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu