Haber

Enkazdan 29 gün sonra gelen mucize! Doğum bile yaptı…

Antakya’nın Gazi Mahallesi’nde eczane teknikeri Kadir Keyifli ve ailesinin yaşadığı 7 katlı Doğan Apartmanı 6 Şubat’ta yıkıldı. 6’ncı katta oturan Keyifli ve ailesi enkazdan kurtarıldı. Ancak Keyifli’nin apartmanın bodrum katında beslediği 2,5 yaşındaki Doberman dişi köpek ‘Şila’ enkaz altında kaldı. Pleasant, hamile köpeğini kurtarmak için gelen gruplardan yardım istese de araştırmalar sonuçsuz kaldı.

29 GÜN SONRAKİ MUCİZE

6 Mart’ta enkaz altında bekleyen Kadir Keyifli, yardıma bölgeye gelen Melekler Ömür Köylüler Derneği (MEYAKO) ekiplerini gördü. Keyifli’nin yardım talebini geri çevirmeyen gruptan iki kişi, uzun bir mücadelenin ardından enkazın ortasındaki boşluklardan Şila’nın mahsur kaldığı kısma ulaştı. Ekipler Şila’ya ulaştıklarında doğum yaptığını ve yanında 3 yavrusu olduğunu gördü. Şila ve yavruları enkazdan sağ olarak kurtarıldı. MEYAKO grupları tarafından Adana’ya getirilen Şila ve yavruları, veteriner kliniğinde tedavi altına alındı.

ŞİLA BENİM İÇİN UMUT KAYNAĞIMIZ

Gruplarla birlikte köpeklerinin tedavisi için Adana’ya gelen Kadir Keyifli, beyin sarsıntısı sonucu büyük acılar çektiğini ve komşu olan 5 aileyi kaybettiklerini söyledi. Her şeye rağmen Şila’dan ümidini kesmediğini belirten Keyifli, “Köpeğimi günlerce kurtarmaya çalıştık. Kimse oraya gitmeye cesaret edemedi. Sonunda MEYAKO çalışanı cesaretlenip yavrumuzu bize bağışladı.

Onlara çok teşekkür ederim. Şila çok zayıf. Normalde iki kişi kaldıramazdık, şimdi tek başıma kaldırabiliyorum. Ama iyi olacak. Bir mucize oldu. 29 gün sonra hayatta kaldı. Yakınlarda bir yemek çantası vardı. Azar azar yemek yiyebiliyordu. O da doğdu. 3 sevimli yavru da hayatta kaldı. Ellerim ve ayaklarım çözülmüş gibi hissediyorum. Şila benim için umut kaynağı oldu.”

Köpeklerin bakımını üstlenen veteriner Koray Kürklü, Şila’nın vücudunda çok sıvı kaybettiğini, iç organlarının hasar gördüğünü, kendisini ve yavrularını güzelleştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu