Teknoloji

Mavi Kuşa Elveda: Twitter Android Telefonlarda “X” Oldu

Dünyanın en büyük mikroblog platformu olan Twitter, kısa bir süre önce yeniden markalaşma süreç ile. Geçtiğimiz hafta sonu Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından adeta ton değiştiren platform. yepyeni logo ile ortaya çıktı. Şirketin acemi CEO’su Linda Yaccarino, yeniden markalanan platformun misyon ve vizyonresmi olarak da ilan edildi.

Şimdi de Twitter’ın yeniden markalaşma sürecine ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Google Play Store aracılığıyla Yeni bir güncelleme için dağıtımlara başlayan ekip, Twitter’ın yeni isim ve logosunu Android ekosistemine ulaştırmaya başladı. Twitter’ın ikonik kuşu yakında herhangi bir Android telefonda görünmeyecek.

Logo ile birlikte uygulama adı ve açıklaması da değiştirildi!

Geliştirici grubu, Google Play Store’da sadece sayfadaki logo değil, uygulama ile ilgilidir. bilgi da değişti. Bu içerikte; artık “X” adlı uygulama için X uygulaması, herkes için güvenilir dijital kent meydanıdır” şeklinde dikkat çekici bir açıklama geldi. Ayrıca Google Play Store’daki görseller de Twitter’ın X logosu. yeni görsellerledeğişti.

Twitter’ın Google Play Store’daki sayfası şöyle görünmeye başladı:

Değişikliklerin Türkiye’ye ulaşması an meselesi!

Google Play Store’un Türkiye sayfasına baktığımızda şimdilik bir değişiklik yok. göremiyoruz . Ancak haberimizin başında da belirttiğimiz gibi güncelleme şu anda dağıtım aşamasında. Başka bir deyişle, Türkiye’deki kullanıcılar Çok yakında, Twitter, Google Play Store’da yeni logo sürümünü görüntülemeye başlayacak.

Bu ortada; Düşük özelliklere sahip telefonlar için Twitter’ın Lite sürümünün de bazı ülkeler için yayında olduğunu belirtelim. Fakat Twitter Hafif Google Play Store’da aynı isimle hizmet vermeye devam etmektedir. En son 2021 yılında güncellenen yazılım için rastgele bir çalışma yapılıp yapılmadığı Bilinmeyen.

X ile ilgili herhangi bir şey için:

haberfatih.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu