Yaşam

KOSKİ Su Verimliliği Seferberliği Kapsamında Okullara Su Tasarrufu Bilinci Kazandırılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlattığı “Su Verimliliği Seferberliği” kapsamında “Bilinçli Su Kullanımı Seminerleri” düzenliyor. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen seminerler, çocuklarda su tasarrufu konusunda farkındalık yaratıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, ilk ve orta okullarda “Bilinçli Su Kullanımı Seminerleri” düzenliyor.

Doğal çevrenin korunması ve öğrencilerde su tasarrufu bilincinin geliştirilmesi amacıyla Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen seminerlerde “Su Kullanımı Konusunda Sürdürülebilir Bilinç Oluşturma” konulu seminerler düzenleniyor.

Seminerlerde öğrenciler; Suyun önemi, su döngüsü, su ayak izi, iklim krizi, küresel ısınma, su kirliliği, su kıtlığı ve su tasarrufu konuları sunumlarla anlatılmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin TRT’nin katılımıyla hazırladığı “Emiray Su Kıyameti” çizgi filminin izlendiği seminerlerde, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün su kirliliği, su kıtlığı, günlük hayatta su kullanımı ve su sunumu genel olarak tüketim de gösterilmiştir.

Seminer sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler ve afişler veren KOSKİ Genel Müdürlüğü, öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekmesi için koridorlara da su temalı fon yerleştiriyor.

“Türk Yüzyılına Bir Damla Ol”, “Dondur” sloganlarıyla düzenlenen seminerlerle doğal çevrenin korunması, suyun akılcı kullanımının teşvik edilmesi ve suyun verimli kullanımının toplumun her kesimine yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Doğru Suyu Boşa Harcamayın” ve “Soru Bu”.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

piraziz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu