Teknoloji

Jelatinini Çıkarmayan İlk iPhone’un Kutusu Açıldı [Video]

Teknoloji dünyasının en yakından takip edilen isimlerinden biri olan Marques Brownlee, 2007 yılında piyasaya sürülen ilk iPhone’dur. açılmamış kutusu üzerinde jelatin bile var. açıldı. Akıllı telefon dünyasını şekillendiren kutu içindeki iPhone ilk kez devreye alındı.

Kutunun açılışı telefon dünyasının yıllar içinde nasıl geliştiğini de gösterdi. Devasa SIM kartlardan nano SIM kartlara, tuğla benzeri paketlerin yerini alan yalnızca telefon kutularına geçişimiz ve iOS’un birinci sürümü kısaca iPhone’un ilk arayüzünü tanıttı. zaman yolculuğunaBiz şöyle çıktık:

İlk iPhone’un kutusundan çıkarma:

İlk iPhone’un kutusu da Apple’ın sadelik anlayışının ilk meyvesini gösteriyor. Kutunun ön yüzünde yalnızca iPhone fotoğrafı ve “ Seni şanslı.” içerir.

Kutuyu açtığımızda gördüğümüz görüntünün bugünkünden hiçbir farkı yok. Önce telefonla karşılaşıyoruz, ardından kutunun derinliklerine iniyoruz. Bu olağan derinlik kısmında bugün şarj kablosundan başka bir şey yok.

İlk iPhone’un kutu içeriğinde şarj kablosunun yanı sıra şarj adaptörü ve kulaklık da yer alıyor. İlk iPhone’da yalnızca 1.400 mAh pil vardı. 5W adaptör ve 30 pimli USB kablosu iledolduruyordu.

İlk iPhone’un neden bu kadar değerli olduğunu ve açılmamış kutusunun neden 40 bin dolar gibi ütopik bir fiyatı olduğunu anlamak için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz:

narman-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu